Araç kaplama, folyo ile aracın kaportasının kaplanmasıdır. Araç kaplama sayesinde hem aracınızı güneş ışığından korursunuz hem de daha ucuz bir değişiklik elde edersiniz. Tamamen zevke bağlı olarak aracınızı folyo ile kaplatabileceğiniz gibi, boyadaki hasarları da saklayabilirsiniz. Mesela yıllardır beyaz olan aracınızdan sıkıldınız, boya da çok pahalı, hele hele araç değiştirmek çok hayalî bir fikir. O halde araç kaplama sizin için ideal çözüm. Dilediğiniz renkte bir folyo ile aracınızı kaplatabilirsiniz. Ya da aracınızın boyası artık eskidi, fazlasıyla çizik var ve bu çizikler canınızı çok sıkıyor. Çözüme yine araç kaplama ile ulaşabilirsiniz. Folyonun üzerine, araç boyası koruma işlemi için uygulanan işlemler rahatlıkla uygulanabilir. Mat görünüm veren folyolar dışındaki folyolara parlatma işlemi de uygulatabilirsiniz. Kısaca aracınız yeni boyanmış gibi görünüyor olacak.


Araç kaplama işleminin ardından aracınızı yıkarken sadece biraz daha dikkatli olmanız gerek. Tazyikli suyu kaportaya eğimli bir şekilde tutarsanız, folyonun kalkma riskini de yok edersiniz.

Folyo ile renk değişimi yapılan aracın, bu renk değişimi ruhsata işlenmesi gerekir. Bunun dışında yasal olarak da araç kaplamanın hiçbir sakıncası yoktur.

Araç kaplamanın tek olumsuz yönü ise, iç bölgelere kaplama yapılamadığından, bazen eski boyanın rengi az biraz görünebilir. Bu gibi durumlarda, söz konusu alanlara folyo ile aynı renk boya uygulayarak bütünlüğü yakalayabilirsiniz.

Bazı Tamamlanmş Projeler: